Ugrás a tartalomra
2016. 05. 17.

Már hagyománnyá vált óvodánkban, hogy április hónapban egészségnapot tartunk. Kissné Ughy Bernadett védőnővel együttműködve, valamint a Helyi Pedagógiai Programban kidolgozott egészséges életmódra nevelés keretében különösen nagy hangsúlyt fektetünk erre a területre.

Az óvoda konyhája a mindennapokban is az egészséges ételeket részesíti előnyben, gyakran kerül a gyermekek tányérjára hal, csirke, pulykahús, valamint egészséges köretek, mint bulgur, kuszkusz, barna rizs. Minden héten találunk az étlapon számos zöldséget, gyümölcsöt, reggelire, uzsonnára pedig házilag készített krémeket. Ezen a napon kiemelt figyelmet fordítottunk az egészséges tízóraira. A konyha dolgozói ízlésesen feldíszített tálakkal készültek a gyermekeknek. Az óvodások örömmel fogyasztották el a gépsonkát, főtt tojást, sajtgolyócskákat, túrókrémet, a céklás túrót, a padlizsánkrémet. Nagy sikere volt a paprikába töltött kőrözöttnek és a paprikába töltött zöldségkrémnek is. Hatalmas tál salátát kínáltunk mindegyik csoportnak, joghurtos öntettel. Az egészséges reggeli magos kifli, graham zsemlével, tönköly kiflivel tálaltuk. A gyermekek jóízűen fogyasztották el a színesebbnél színesebb zöldségeket, a paradicsomot, paprikát, pritamin paprikát, retket, uborkát, sárgarépát, karalábét. Az édesebb ízre vágyóknak pedig nagyon ízlett az almás sárgarépasaláta. Az egészségnapra az összes zöldséget és gyümölcsöt a veszprémi Hagymácska Kft. ajánlotta fel. Kissné Ughy Bernadett védőnő mindhárom csoportban játékos beszélgetést kezdeményezett a gyermekekkel. A kiscsoportban egy bevezető mese után az egészséges ételekről esett szó, majd megbeszélték a náthával, orrfújással, köhögéssel kapcsolatos tudnivalókat. A középső csoportban is mesével indította a beszélgetést a védőnő. Egy életfán keresztül megvitatták az egészséges, egészségtelen dolgok közti különbséget, hangsúlyozva az egészséges életmód fontosságát. A nagycsoportosok a mesét követően a közlekedés, valamint az óvodában és otthon előforduló balesetek témakörét járták körbe. A gyerekek maguk is bátran elmondhatták gondolataikat, megfogalmazhattak néhány nagyon fontos szabályt.

Gyermekkorban az egészségre nevelésnek az élet további szakaszaira is kiható jelentősége van, ezért az óvodai egészségfejlesztést kiemelt feladatunknak tekintjük.